Страницы

Порадник для батьків

Шановні батьки!


      На даній сторінці ви можете знайти цікаві матеріали, які допоможуть вам краще зрозуміти своїх дітей, налагодити з ними теплі взаємини, допоможуть  вчасно помітити  проблеми, що виникають у дитини та знайдете підказки, як допомогти дитині  залагодити їх, а також матеріали, присвячені іншим проблемам сімейного виховання.         Сторінка постійно буде поповнюватися.         Сподіваюся дані публікації будуть корисними для вас. 
                                             З повагою Ірина Володимирівна





«Батько, який намагається змінити свою дитину,  не починаючи з себе, не просто марно втрачає час, а навіть  дуже серйозно  ризикує.»
В. Леві

Діти, як лакмусовий папір, вбирають все, що помічають у дорослих.
Ми ж , дорослі, маємо брати на себе відповідальність за свої власні емоційні реакції бо  це безпосередньо впливає на психологічне здоров'я наших дітей.
У зв'язку з цим,  я пропоную дотримуватися цих нехитрих правил, які допоможуть виростити здорову врівноважену особистість.


Корисні поради батькам: Як налаштувати дітей на дистанційне навчання

Перша та найголовніша порада - зберігати спокій і не панікувати

Психолог Юлія Святенко розповіла, як правильно організувати навчальний процес вдома під час січневого локдауну, аби уроки проходили з користю. Про це вона казала в ефірі "Ранок з Україною".

За її словами, перше і найголовніше - це спокій! Не потрібно панікувати, адже настрій дорослого та його ставлення до процесу віддзеркалюється на дитину.

"Дуже важливо, щоб батьки налаштовували психологічно дітей на навчання. Діти, особливо в молодшому шкільному віці, сприймають навчання через призму сприйняття батьків, якщо батьки ставляться до навчання - "О боже, це жах!" - знову будуть емоційні навантаження. Важливо батькам видихнути і спокійно до цього ставитися, тоді і діти це будуть сприймати в ігровому форматі", - пояснила експерт.

По-друге - для більш продуктивної співпраці можна організувати систему мотивації, яка буде додатковим стимулом навчатись. Корисно буде навіть вигадати різні бонуси із фінальним, головним призом.

По-третє, робочий графік

Четверта рекомендація - правильно організувати робочий простір.

"Важливо щоб на робочому місці дитини не було нічого зайвого, на що дитина може переключатись. Добре, якщо це буде окрема кімната, де дитина може сидіти за столом, а не лежати на ліжку разом із ноутбуком. Але якщо кімнати немає, то варто подбати, аби дитина навчалась сидячи, бо у лежачому, розслабленому положенні сконцентруватися на навчанні неможливо", - додала психолог.

Наостанок, експерт порекомендувала "висміяти з голови усе зайве". Можна подивитися разом якийсь кумедний ролик або коротенький мультик, який допоможе посміятися від душі. 5 хвилин такої психотерапії на день - і всю напругу дистанційного навчання як рукою зніме!


https://zik.ua/news/ludyna/korysni_porady_batkam_yak_
nalashtuvaty_ditei_na_dystantsiine_navchannia_992563 




Пам'ятка для батьків
Правило № 1
Ніколи не відповідайте дитині агресією на агресію!

Правило №2
Дитині можна і потрібно забороняти в окремих ситуаціях, і тут важливо, як ви це робите. Головне, коли ви повідомляєте дитині про заборону, стежте за тоном. Він повинен бути роз'яснювальним і спокійним, а не владним. Говоріть: «Не можна бо ...», пояснюйте причинно-наслідкові зв'язки.

Правило №3
Його можна назвати «правило для правил». У кожній родині є свої обмеження, вимоги, правила і кордони в житті дитини. Вони необхідні для його безпеки і відчуття себе в надійному передбачуваному середовищі. І тут можуть бути і заборони, які не обговорюються, якщо вони відносяться до здоров'я і безпеки.   Але, дитина - повноцінний член сім'ї і його також треба включати в процес сімейної ради з приводу прийняття рішення, наприклад, про яку-небудь покупку (якщо це щось доступне), або поїздки. Дуже важливо шанобливо вислуховувати і її думку.

Правило №4
Правило узгодженості. Дорослі повинні між собою домовитися про те, як будуть вирішуватися питання чи прийматися рішення. Не можна говорити дитині: «Піди до тата, спитай у нього, і мені скажеш». Дитина тоді «розривається» між двома батьками. Вимоги, які пред'являються дитині близькими, не повинні нести суперечливий характер.

Правило № 5
Правило для тебе. Приділіть дитині від 15 до 30 хвилин свого вільного часу. Це дуже важливо. Коли дитина маленька, мама проводить з нею майже весь час, тому що вона  цього потребує. Потім дитячий садок, школа, повсякденні справи і часу на спілкування без телефонів, планшетів і комп'ютерів практично не залишається. Знайдіть цей час для своєї дитини. Вона повинна знати, що важлива для вас, важливі її інтереси, її захоплення, розкажіть їй про себе в цьому віці. Зробіть так, як бажає дитина. Ці моменти НЕ для навчання і виховання, а для радості, задоволення і відчуття близькості. Це зовсім небагато для щастя і стабільності дитини.

Правило №6
Власний простір (кімната або куточок) у дитини повинні бути! Дорослим необхідно шанобливо ставитися до цих кордонів, не вторгатися туди без дозволу господаря (в незалежності від його віку).

Правило №7
Правило покарання через повагу. Якщо вже так сталося, що ви караєте дитину, то було б добре, якби ви їй пояснювали це дотримуючись певних меж. Це означає, що дитині треба роз'яснювати, чому ті чи інші дії здійснювати не можна (правило №2). І тут є наполегливі рекомендації:
не принижуйте гідність дитини, караючи її;
дитина повинна чітко розуміти причину свого покарання;
намагайтеся зробити зауваження лаконічно;
не карайте в присутності інших людей.

Правило №8
Правило щирості. Навіть якщо ви дуже розсердилися або засмучені, не лишайте дитину контакту з собою, не ігноруйте її, чи не бойкотуйте! Така реакція травматична і руйнівна для психіки дитини. Скажіть їй: «Зараз я дуже обурена тим, що ти зробив (і опишіть її помилкову дію)!». І зворотна сторона медалі - щиро визнайте свої помилки, не бійтеся вибачатися.
 Говорити в таких випадках краще НЕ «вибач мене», а «мені дуже шкода, що я ... (і описати свою помилкову дію)». Дитині потрібні не ідеальні батьки, а адекватні. Вона теж має повне право злитися. Навчіть її правильно справлятися з цими почуттями.

Правило № 9
Правило любові. Говоріть своїй дитині: «Я люблю тебе завжди». Після будь-якої напруженої конфліктної ситуації або звичайного висловлювання свого невдоволення, обов'язково переконливо скажіть дитині кілька разів, що любите її, незважаючи ні на що. «Я злюся, я засмучена, мене засмутив твій вчинок, але я все одно люблю тебе. Я люблю тебе, навіть коли лаю. Я люблю тебе будь-якого, що б ти не зробив. Ти мені дуже потрібен".
Обов'язково розділяйте два поняття: дитина і її вчинок. Підкреслюйте дитині, що ви розсердилися не на неї, а на її вчинок - «Я розлютилася на те, що ти зробив (і опишіть дію)». Намагайтеся виключити з лексикону - «Я злюся на тебе», дитина це сприймає, як пряме звинувачення, напад, вона внутрішньо захищається і суть іншого послання не сприймає.

За матеріалами інтернет-видань

Бажаю всім гармонії в сімейних відносинах!


ПРАВИЛО «ПЕРШИХ ТРЬОХ ХВИЛИН»
Виявляється, є таке важливе правило – правило «перших трьох хвилин». Коли батьки в сімї починають його застосовувати, то дуже багато що у відносинах з дітьми змінюється на краще.
Правило «перших трьох хвилин» полягає в тому, щоб завжди зустрічати дитину з такою величезною радістю, як ніби зустрічаєте того, кого не бачили вже багато-багато років. І не важливо, ви повернулися з магазину, в який вибігали за хлібом, прийшли додому з роботи чи повернулися з відрядження.
Як правило, все, чим з вами хоче поділитися дитина, він «видає» в перші хвилини зустрічі, саме в цьому і полягає важливість не упустити цей час.
Відразу можна помітити тих батьків, які інтуїтивно виконують це правило, навіть не знаючи про його існування. Наприклад, забираючи дитину зі школи, вони завжди присідають на рівень її очей, обіймають при зустрічі і кажуть, що за нею скучили. У той час як інші батьки просто беруть дитину за руку, кажуть «пішли», розмовляючи при цьому по телефону.
Приходячи з роботи, відразу звертайте всю увагу на дитину. Роззувайтеся і біжіть за дитиною. У вас є кілька хвилин для того, щоб сісти поруч з нею, розпитати про її день і вислухати. Потім вже підете і візьметеся до своїх справ.  Якщо ви таким чином не звернете увагу на дитину, то вона буде ходити за вами весь вечір, вимагаючи спілкування, уваги, любові.
Важлива не кількість часу, а емоційна близькість.
Іноді кілька хвилин душевної бесіди означають для малюка набагато більше, ніж цілий день, проведений разом з вами, якщо думками в цей час ви були в іншому місці. Те, що ми весь час поспішаємо і стурбовані, точно не зробить наших дітей щасливими, навіть якщо ми вважаємо, що робимо це заради них і їх добробуту.
Для батьків і дітей вираз «час разом» має різне значення.
Для дорослих досить, щоб діти просто перебували поруч з ними, коли вони роблять щось вдома або йдуть в магазин. А ось для дітей поняття «час разом» - це дивитися очі-в-очі, коли батьки сідають поруч, відкладають мобільні телефони, виключають думки про сотні своїх проблем і зовсім не відволікаються на сторонні справи. Дитина ніколи не довіриться, якщо відчуває, що в пріоритеті у батьків в момент спілкування є щось важливіше, ніж вона.
Звичайно, не завжди у батьків є час на спільну гру з дітьми, але коли ви все ж знайшли цей час, робіть тільки те, що хоче дитина. Не треба пропонувати їй ваші варіанти вільного часу. Час швидкоплинний, і ви не встигнете отямитися, як ваші сини і дочки подорослішають, тому не втрачайте часу і починайте будувати довірливі відносини з ними вже зараз.
Нехай правило «трьох хвилин» вам в цьому стане в нагоді.


Перегляньте, поміркуйте:

29.05.2020р.
Шановні батьки!
Ось і настали довгоочікувані літні канікули!
Пам'ятайте, що канікули для дітей - це можливість відпочити, набратися сил, оздоровитися, закріпити набуті знання та використати їх у побуті.
Звертаю увагу на організацію відпочинку Вашої дитини  під час канікул. Приділяйте, будь ласка, більше уваги своїй дитині,  пильнуйте за її безпекою. Залучайте до читання,  до вирішення побутових задач, виконання домашніх обов’язків.

Гарного Вам відпочинку!!! 


Комментариев нет:

Отправить комментарий